Wykład online: Rośliny łąk | 1-2021

Wykład online: Rośliny łąk| 1-2021

Wykład online: Rośliny łąk| 1-2021

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie w ramach Sekcji Krajoznawczej Szkoły @ktywnego Seniora zaprasza do udziału w wykładzie online: Rośliny łąk.

Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu „Świat roślin”. W trakcie zajęć uczestnicy będę mieli okazję poznać rośliny łąkowe, górskie i leśne. W czasie pierwszego wykładu przedstawione zostaną rodzaje łąk występujących w Polsce, szczegółowo omówione zostaną łąki rajgrasowe i charakterystyczne dla nich rośliny. Porozmawiamy o wartości ekologicznej łąk, ochronie tych cennych siedlisk i zamieszkujących ją owadach i zwierzętach. Spotkanie zakończy garść informacji o łąkach kwietnych: ekologicznym i jakże estetycznym sposobie na zagospodarowanie miejskich przestrzeni zielonych.
Zajęcia odbędą się online z wykorzystaniem programu Zoom.

Osoby biorące udział w spotkaniu powinny posiadać:

  1. dostęp i podstawową znajomość obsługi komputera i internetu,
  2. kamerę internetową, mikrofon oraz słuchawki; (mogą być wbudowane w laptopa),
  3. ważną kartę biblioteczną WBP w Krakowie.

Termin: 14 stycznia 2021 r. (czwartek)
Godzina: 12.00–13.00
Zapisy:
Formularz zgłoszeniowy
Prowadząca:
Lidia Zając – kustosz Działu Udostępniania w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej. Absolwentka Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ogrodniczka amatorka, miłośniczka przyrody; szczególnym zainteresowaniem darzy rośliny dziko rosnące. Zwolenniczka ekologicznych ogrodów biodynamicznych. Z pasją śledzi zmieniające się podejście do miejskich przestrzeni zielonych.

Uwaga! Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o rejestrację. Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia przyjmujemy na bieżąco. Po zakończeniu rekrutacji na podany w formularzu rejestracyjnym adres e-mail zostanie wysłana informacja o przyjęciu zgłoszenia lub braku wolnych miejsc. Materiały dla uczestników będą dostępne na Seniorzy z Rajskiej / Materiały. Uczestnictwo w zajęciach oznacza akceptację Regulaminu Imprez w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie.

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s