Spotkanie dla seniorów: Higiena jamy ustnej dorosłych | 21-02-2023

Spotkanie dla seniorów: Higiena jamy ustnej dorosłych pacjentów | 17-02-2023

Spotkanie dla seniorów: Higiena jamy ustnej dorosłych pacjentów | 21-02-2023

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie w ramach Szkoły @ktywnego Seniora zaprasza do udziału w bezpłatnym, otwartym spotkaniu edukacyjno-informacyjnym pt.: Higiena jamy ustnej dorosłych z cyklu S@S… na zdrowie!

Spotkanie ma na celu zwiększenie świadomości dotyczącej higieny jamy ustnej oraz rozwianie wątpliwości z dziedziny stomatologii. Przeprowadzone zostanie przez studentów kierunku lekarsko-dentystycznego z Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum w ramach akcji profilaktycznej „Uśmiechnij się” stworzonej przez Polskie Towarzystwo Studentów Stomatologii oddział Kraków dla osób, które chcą zadbać o zdrowie jamy ustnej.

Osoby biorące udział w zajęciach sekcji powinny posiadać:

 • Ważną kartę biblioteczną WBP w Krakowie – można ją uzyskać bezpłatnie na podstawie dokumentu tożsamości w Punkcie Rejestracji Czytelników i Artetece WBP w Krakowie ul. Rajska 12 (wejście od ul. Szujskiego – I piętro).
 • Dobry humor i pozytywne nastawienie.
 • Wiek 50+.

Miejsce: Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie, ul. Rajska 1, s. 247 (II piętro)

Termin: 21 lutego 2023 (wtorek)

Godzina: 10.00-11.30

Zgłoszenia: Formularz zgłoszeniowy

Prowadzący: Magdalena Lenarska, Adrian Dawiec, Bartek Obtułowicz (wolontariusze)

Adrian Dawiec, student kierunku lekarsko-dentystycznego z Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum. Był wolontariuszem na wigiliach dla samotnych, a jako członek PTSS przeprowadzał akcje związane ze zdrowiem jamy ustnej w przedszkolach oraz galeriach handlowych. Uwielbia wędrówki po górach oraz podróże.

Magdalena Lenarska,  studentka kierunku lekarsko-dentystycznego na Uniwersytecie Jagiellońskim Collegium Medicum, jako członek PTSS chętnie dzieliła się swoją wiedzą podczas licznych akcji profilaktycznych w centrach handlowych. W wolnym czasie tańczy i uwielbia podróżować.

Bartek Obtułowicz, student kierunku lekarsko-dentystycznego z Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum. Jako aktywny członek PTSS przeprowadzał akcje związane ze zdrowiem jamy ustnej w przedszkolach oraz centrach handlowych. Lubi dzielić się wiedzą, poznawać nowych ludzi oraz aktywnie spędzać czas, szczególnie jeżdżąc na rowerze.

Program spotkania:

 1. Codzienna higiena jamy ustnej – pasty oraz płukanki do zębów, fluor.
 2. Mity stomatologiczne (pasty wybielające, ziołowe).
 3. Jak dobrać odpowiednią nić do zębów – Instrukcja nitkowania.
 4. Halitoza – skąd bierze się nieprzyjemny zapach z ust i jak się go pozbyć.
 5. Konsekwencje utraty uzębienia.
 6. Higiena i użytkowanie protez całkowitych i częściowych.
 7. Adaptacja do protez, ćwiczenia.
 8. Dyskusja.

Galeria zdjęć ze Spotkanie dla seniorów: Higiena jamy ustnej dorosłych | 21-02-2023

Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o rejestrację. Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia przyjmujemy na bieżąco. Po zakończeniu rekrutacji na podany w formularzu rejestracyjnym adres e-mail zostanie wysłana informacja o przyjęciu zgłoszenia lub braku wolnych miejsc. W trakcie spotkania mogą być wykonywane zdjęcia w celach dokumentacyjnych i promocyjnych. Uczestnictwo w wykładzie oznacza akceptację Regulaminu Imprez w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie.

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s