Spotkania: Książka w obiektywie Seniora. Pasja łączy ludzi | 11-2022

Spotkanie dla seniorów: Książka w obiektywie Seniora. Pasja łączy ludzi | 11-2022

Spotkanie dla seniorów: Książka w obiektywie Seniora. Pasja łączy ludzi | 11-2022

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie w ramach programu Szkoła @ktywnego Seniora zaprasza na bezpłatne spotkania dla seniorów: Książka w obiektywie Seniora. Pasja łączy ludzi.

Fotografia to obszar, który może sprzyjać międzypokoleniowej integracji, pobudza wyobraźnię. Jest narzędziem do nauki postrzegania świata. Krzysztof Kieślowski powiedział: „Można patrzeć i nie widzieć. Patrzeć i mało dostrzegać. A chodzi nie tylko o to, co się widzi; ważne też, jak ludzi i świat się ogląda”.

Zajęcia kierowane są do amatorów, osób szukających pomysłów na rozwijanie swoich fotograficznych pasji. Tematyka trzech warsztatów będzie oscylowała wokół robienia takich zdjęć, które inni z przyjemnością będą oglądać w przyszłości (wybranie tła, kompozycja, głębia ostrości, czasy naświetlania, patrzenie z różnych poziomów, itp.). Wspólnie zastanowimy się jak z fotografii można wydobyć nie tylko informacje, ale też nastrój i emocje. Będzie sporo inspiracji i praktycznych wskazówek.

Pretekstem do działań będzie książka, zarówno tradycyjna, jak i w wersji elektronicznej. Zwrócimy uwagę na nietypowe jej ujęcia. Zajęcia odbędą się w pomieszczeniu i mini plenerze. Podczas ostatniego spotkania wybierzemy najciekawsze zdjęcia do zamieszczenia na stronie internetowej Szkoły @ktywnego Seniora.


Relacja ze Spotkania dla seniorów: Książka w obiektywie Seniora. Pasja łączy ludzi.


Osoby biorące udział w wykładzie powinny posiadać:

  1. Ważną kartę biblioteczną WBP w Krakowie – można ją uzyskać bezpłatnie na podstawie dokumentu tożsamości w Punkcie Rejestracji Czytelników i Artetece WBP w Krakowie ul. Rajska 12 (wejście od ul. Szujskiego – I piętro).
  2. Wiek 50+.
  3. Naładowany aparat fotograficzny lub smartfon.

Terminy: 8, 10, 15 listopada 2022 r.
Godzina: 11.00-12.30

Miejsce:
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie,
Rajska 1, II piętro, sala 247

Zapisy: Formularz zgłoszeniowy

Prowadząca: dr Maria Jedlińska

dr Lidia Maria Jedlińska - twórca i koordynator S@S

dr Lidia Maria Jedlińska – twórca i koordynator S@S

dr Lidia Maria Jedlińska
koordynator  Szkoły @ktywnego Seniora ze strony Towarzystwa Polsko-Niemieckiego w Krakowie.
Edukator, trener, twórca i realizator programu Szkoła @ktywnego Seniora. Od wielu lat zajmuje się integracją społeczną i cyfrową osób starszych. Autorka wielu publikacji dotyczących „uczenia się przez całe życie”. W latach 2007-2021 specjalista ds. integracji społecznej i koordynator S@S w WBP w Krakowie. Promotorka wolontariatu seniorów. Ambasador programu Grundtvig, EPALE (2015-2017), sieci LABIB, facylitator Active Citizens British Council.  Członek organizacji pozarządowych, doktor nauk przyrodniczych.

Uwaga! Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o rejestrację. Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia przyjmujemy na bieżąco. Po zakończeniu rekrutacji na podany w formularzu rejestracyjnym adres e-mail zostanie wysłana informacja o przyjęciu zgłoszenia lub braku wolnych miejsc.

W trakcie zajęć wykonywane będą zdjęcia w celach dokumentacyjnych i promocyjnych. Uczestnictwo w zajęciach oznacza akceptację Regulaminu Imprez w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie.

 

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s