Wykład: Rumunia – piękna i różnorodna | 8-2022

Wykład: Rumunia – piękna i różnorodna | 8-2022

Wykład: Rumunia – piękna i różnorodna | 8-2022

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie w ramach programu Szkoła @ktywnego Seniora zaprasza do udziału w wykładzie: Rumunia – piękna i różnorodna. Spotkanie będzie prowadzone przez bibliotekarki z Rumunii w języku angielskim.

Rumunia słynie z walorów przyrodniczych i architektonicznych, oferuje do zwiedzenia Bukareszt kiedyś nazywany „Paryżem Wschodu”, jak i również niesamowite szlaki turystyczne i piękne widoki. W trakcie spotkania prowadzące opowiedzą o swoim kraju, jego tradycji i kulturze. Podzielą się ciekawostkami i istotnymi informacjami, które warto wiedzieć na  temat Rumunii.

Osoby biorące udział w spotkaniu powinny posiadać:

  1. Znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym zrozumienie wykładu,
  2. Ważną kartę biblioteczną WBP w Krakowie – można ją uzyskać bezpłatnie na podstawie dokumentu tożsamości w Punkcie Rejestracji Czytelników i w Artetece WBP w Krakowie,
  3.  Wiek 50+.

Miejsce:
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie,
Rajska 1, II piętro, sala 247
Termin (środa): 31 sierpnia 2022 r.
Godzina: 11.00-12.30

Zapisy: Formularz zgłoszeniowy

Prowadzące: Mariana Picu i Daniela Banaurs (bibliotekarki z Rumunii)

Mariana Picu – bibliotekarka z ponad 20-letnim stażem. Kocha książki i towarzystwo ludzi podzielających jej pasje. W pracy obecnie odpowiedzialna jest za pomoc i kontakt z czytelnikiem, promocje oferty biblioteki i rozsławianie jej.
Daniela Banaurs – bibliotekarka, filolog i korepetytorka języka francuskiego. W pracy przeprowadza audyty, inwentaryzacje oraz szkoli w jaki sposób przekazywać i pozyskiwać informacje. Dba o to, aby biblioteka spełniała potrzeby konkretnych grup jej użytkowników, szczególnie studentów studiów podyplomowych i studentów z niepełnosprawnościami.

Uwaga! Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o rejestrację. Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia przyjmujemy na bieżąco. Po zakończeniu rekrutacji na podany w formularzu rejestracyjnym adres e-mail zostanie wysłana informacja o przyjęciu zgłoszenia lub braku wolnych miejsc. Uczestnictwo w zajęciach oznacza akceptację Regulaminu Imprez w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie.

Spotkanie odbędzie się w ramach programu Erasmus+ Job shadowing.

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s