Szkolenie komputerowe online: Zdjęcia – edycja i tworzenie albumów | 10-2021

Szkolenie komputerowe online: Zdjęcia – edycja i tworzenie albumów | 10-2021

Szkolenie komputerowe online: Zdjęcia – edycja i tworzenie albumów | 10-2021

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie w ramach programu Szkoła @ktywnego Seniora zaprasza na szkolenie komputerowe online dla seniorów:  Zdjęcia – edycja i tworzenie albumów.

Tematyka zajęć obejmuje zagadnienia związane z podstawową obróbką zdjęć (m.in. obracanie, przycinanie, filtry) oraz przechowywaniem i udostępnianiem plików znajdujących się w chmurze aplikacji Zdjęcia Google. Zdobycie tej wiedzy umożliwi samodzielne zarządzanie swoimi kolekcjami fotografii i wideo na wielu urządzeniach elektronicznych jednocześnie. Na zajęciach zostanie przedstawiony również program Canva, który pozwala na prezentowanie treści w ciekawy i wyróżniający się sposób.
Kurs obejmuje praktyczną konfigurację i obsługę narzędzi oraz aplikacji:

  • Zdjęcia Google – z wykorzystaniem wbudowanych nakładek do edycji zdjęć, przycinania i kadrowania ich, dodawania tekstu, pobierania i wydruku, przesyłania ich dalej, magazynowania z użyciem aplikacji Google One – przestrzeń w chmurze.
  • Canva – z wykorzystaniem możliwości tworzenia prostych i zaawansowanych albumów, dodawania i modyfikowania wyglądu graficznego, tworzenie prezentacji multimedialnych, przygotowania i publikacji materiałów w internecie (np. w portalach społecznościowych), tworzenia prostych animacji i memów.

W ramach szkolenia odbędą się 2 spotkania zdalne po półtorej godziny każde. Zajęcia odbędą się online z wykorzystaniem programu Zoom.

Osoby biorące udział w spotkaniu powinny posiadać:

  1. Dostęp i podstawową znajomość obsługi komputera i internetu.
  2. Kamerę internetową, mikrofon oraz słuchawki (mogą być wbudowane w laptopa).
  3. Konto Google / Gmail do którego potrafią się zalogować.
  4. Umiejętność samodzielnej obsługi programu Zoom.
  5. Ważną kartę biblioteczną WBP w Krakowie (niewymagana w czasie pandemii).

Zajęcia rozpoczynają się w czwartek 21 października i będą odbywały się w czwartki, raz w tygodniu.

Terminy (czwartki): 21, 28 października 2021 r.

Godzina: 16.00-17.30

Zapisy: Formularz zgłoszeniowy

Prowadzący: Artur Kawa (wolontariusz WBP w Krakowie).

Artur Kawa, menedżer kultury, absolwent Zarządzania Kultura i Mediami w Instytucie Kultury Uniwersytetu Jagiellońskiego, współpracował z wieloma organizacjami pozarządowymi i instytucjami kultury, w chwili obecnej związany z Legimi SA, gdzie pełni funkcję opiekuna wydawców i bibliotek. Jest Latarnikiem Polski Cyfrowej. Laureat nagród Impactor PR 2011, Złoty Spinacz 2012 za najlepszą kampanię społeczną, zdobywca grand prix w plebiscycie portalu kampaniespoleczne.pl, nominowany do PIKowego Lauru oraz Papierowego Ekranu za upowszechnianie czytelnictwa. Organizator i realizator kampanii „Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!”. Autor raportów Kultura w czasie zarazy w Województwie Podkarpackim oraz Rynek książki w czasie pandemii.

Uwaga! Zajęcia prowadzi Latarnik Polski Cyfrowej w ramach projektu Latarnicy w akcji: Małopolska i Pomorze. Uczestnicy w trakcie zajęć będą proszeni o wypełnienie dodatkowych formularzy związanych z projektem.

Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o rejestrację. Liczba miejsc ograniczona. Po zakończeniu rekrutacji na podany w formularzu rejestracyjnym adres e-mail zostanie wysłana informacja o przyjęciu zgłoszenia lub braku wolnych miejsc. Uczestnictwo w zajęciach oznacza akceptację Regulaminu Imprez w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie.

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s