Szkolenie komputerowe online: Korzystanie z narzędzi Google | 9-2021

Szkolenie komputerowe online: Korzystanie z aplikacji Google | 9-2021

Szkolenie komputerowe online: Korzystanie z narzędzi Google | 9-2021

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie w ramach programu Szkoła @ktywnego Seniora zaprasza na szkolenie komputerowe online dla seniorów: Korzystanie z narzędzi Google.

Tematyka zajęć obejmuje zagadnienia związane z systemem bezpłatnych, połączonych ze sobą narzędzi Google. Kurs obejmuje praktyczną konfigurację i obsługę narzędzi oraz aplikacji:

 • Poczta Gmail.
 • Zdjęcia Google.
 • Google One – przestrzeń w chmurze.
 • Kalendarz Google.
 • Mapy i nawigacja Google.
 • YouTube.
 • Dokumenty, Arkusze, Prezentacje i Formularze Google.
 • Sklep Play.

System Google charakteryzuje się płynną synchronizacją usług na wszystkich urządzeniach, na których zostały one aktywowane (na komputerach, smartfonach lub tabletach) co umożliwia między innymi natychmiastową wymianę plików pomiędzy nimi. Umiejętność swobodnego korzystania z mikrosystemu Google pozwoli na lepszą organizację własnych dokumentów, zdjęć, filmów i pozostałych zasobów cyfrowych w oparciu o te narzędzia, np. poprzez współtworzenie i łatwe udostępnianie albumów zdjęć, zbiorów filmów  i pozostałych dokumentów.

W ramach szkolenia odbędą się 2 spotkania zdalne po półtorej godziny każde. Zajęcia odbędą się online z wykorzystaniem programu Zoom.

Osoby biorące udział w spotkaniu powinny posiadać:

 1. Dostęp i podstawową znajomość obsługi komputera i internetu.
 2. Kamerę internetową, mikrofon oraz słuchawki (mogą być wbudowane w laptopa).
 3. Konto Google / Gmail do którego potrafią się zalogować.
 4. Umiejętność samodzielnej obsługi programu Zoom.
 5. Ważną kartę biblioteczną WBP w Krakowie (niewymagana w okresie pandemii).

Zajęcia rozpoczynają się w czwartek 30 września i będą odbywać się raz w tygodniu.

Termin (czwartki): 30 września, 7 października 2021 r.

Godzina: 16.00–17.30

Zapisy: Formularz zgłoszeniowy

Prowadzący: Artur Kawa (wolontariusz WBP w Krakowie).

Artur Kawa, menedżer kultury, absolwent Zarządzania Kultura i Mediami w Instytucie Kultury Uniwersytetu Jagiellońskiego, współpracował z wieloma organizacjami pozarządowymi i instytucjami kultury, w chwili obecnej związany z Legimi SA, gdzie pełni funkcję opiekuna wydawców i bibliotek. Jest Latarnikiem Polski Cyfrowej. Laureat nagród Impactor PR 2011, Złoty Spinacz 2012 za najlepszą kampanię społeczną, zdobywca grand prix w plebiscycie portalu kampaniespoleczne.pl, nominowany do PIKowego Lauru oraz Papierowego Ekranu za upowszechnianie czytelnictwa. Organizator i realizator kampanii „Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!”. Autor raportów Kultura w czasie zarazy w Województwie Podkarpackim oraz Rynek książki w czasie pandemii.

Uwaga! Zajęcia prowadzi Latarnik Polski Cyfrowej w ramach projektu Latarnicy w akcji: Małopolska i Pomorze.  Uczestnicy w trakcie zajęć będą proszeni o wypełnienie dodatkowych formularzy związanych z projektem.

Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o rejestrację. Liczba miejsc ograniczona. Po zakończeniu rekrutacji na podany w formularzu rejestracyjnym adres e-mail zostanie wysłana informacja o przyjęciu zgłoszenia lub braku wolnych miejsc. Uczestnictwo w zajęciach oznacza akceptację Regulaminu Imprez w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie.

Reklama

Jedna uwaga do wpisu “Szkolenie komputerowe online: Korzystanie z narzędzi Google | 9-2021

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s