Wykłady online: Pomyśl o mózgu – projekt profilaktyki chorób naczyń mózgowych | 9-2021

Wykłady online: „Pomyśl o mózgu – projekt profilaktyki chorób naczyń mózgowych” | 9-2021

Wykłady online: „Pomyśl o mózgu – projekt profilaktyki chorób naczyń mózgowych” | 9-2021

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie  zaprasza do udziału w cyklu wykładów online pt: Pomyśl o mózgu. Zajęcia organizowane są przez Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II projektu w ramach projektu Pomyśl o mózgu – projekt profilaktyki chorób naczyń mózgowych. W trakcie spotkań uczestnicy będą mogli zapoznać się z poniższymi tematami:

  • Przyczyny i czynniki ryzyka udaru mózgu: poniedziałek 6 września 2021 r. (gr. I) i piątek 24 września 2021 r. (gr. II)
  • Objawy udaru mózgu: poniedziałek 20 września (gr. I )
  • TIA – ostatnie ostrzeżenie przed udarem: piątek 8 października 2021 r. (gr. I ) i poniedziałek 11 października 2021 r. (gr. II )
  • Motywacja do zmian w kierunku profilaktyki udaru mózgu: czwartek 21 października 2021 r. (gr. I) i piątek 22 października 2021 r. (gr. II )
  • Glukoza – paliwo czy trucizna: poniedziałek 8 listopada 2021 r. (gr. I) i piątek 12 listopada 2021 r. (gr. II)
  • Zdrowy tryb życia – osiąganie celów: czwartek 18 listopada 2021 r. (gr. I) piątek 19 listopada 2021 r. (gr. II)
  • Niespokojny sen
  • Sprawdź czy masz prawidłową masę ciała

Wykłady odbędą się zdalnie z wykorzystaniem platformy ClickMeeting. Będą dotyczyły mechanizmów biologicznych leżących u podstaw udaru mózgu. Zostaną na nich także omówione czynniki ryzyka, czyli choroby lub elementy stylu życia, które wpływają na prawdopodobieństwo wystąpienia choroby. Ze szkolenia będzie można dowiedzieć się również, w jaki sposób można uniknąć udaru mózgu.
Na najbliższym spotkaniu dowiedzą się Państwo w jaki sposób się zdrowo odżywiać, aby uniknąć ryzyka wystąpienia udaru mózgu.

Osoby biorące udział w spotkaniu powinny posiadać:

  1. Dostęp i podstawową znajomość obsługi komputera i internetu.
  2. Kamerę internetową, mikrofon oraz słuchawki, (mogą być wbudowane w laptopa).

Terminy najbliższych zajęć:

Grupa I (czwartek): 18 listopada 2021 r.
Grupa II (piątek): 19 listopada 2021 r.
Godzina: 10.00-11.30

Zapisy: Formularz zgłoszeniowy

Osoby prowadzące:
dr Krzysztof Banaszkiewicz (pierwsze dwa wykłady) – specjalista neurolog, doktor nauk medycznych, lekarz z ponad 15-letnim stażem zawodowym. Jest zastępcą ordynatora Oddziału Neurologii, Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy klinicznej i dydaktycznej, prowadzi badania naukowe nad nowymi terapiami w chorobach układu nerwowego.

lek. Krystian Majkowski (trzeci wykład) – rezydent neurologii, lekarz z ponad 5-letnim stażem zawodowym. Jest młodszym asystentem Oddziału Neurologii z pododdziałem udarowym, Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy klinicznej oraz prowadzi badania naukowe nad nowymi terapiami w chorobach układu nerwowego.

mgr Katarzyna Luzar-Błaż (czwarty i szósty wykład) – psycholożka, trenerka. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy trenerskiej zarówno z dziećmi jak i dorosłymi. Zajmuje się prowadzeniem warsztatów wspierających rozwój oraz wzmacniających kompetencje emocjonalno-społeczne. W ramach projektu „Pomyśl o mózgu” prowadzi cykl warsztatów psychologicznych.

dr Michał Błaż  (piąty wykład) – jest lekarzem  Oddziału Neurologii Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II, gdzie na co dzień zajmuje się leczeniem chorych na udar mózgu. Prowadzi także działalność naukową. Interesuje się zdrowym odżywianiem i stara się dzielić tą wiedzą z pacjentami, którzy chcieliby uniknąć zachorowania na udar mózgu w przyszłości.

Uwaga! Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o rejestrację. Liczba miejsc ograniczona. Po zakończeniu rekrutacji na podany w formularzu rejestracyjnym adres e-mail zostanie wysłana informacja o przyjęciu zgłoszenia lub braku wolnych miejsc. Uczestnictwo w zajęciach oznacza akceptację Regulaminu Imprez w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s