Wykład online: Rośliny ruderalne w mieście | 11-2020

Wykład online: Rośliny ruderalne w mieście | 11-2020

Wykład online: Rośliny ruderalne w mieście | 11-2020

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie w ramach spotkań on-line Sekcji Krajoznawczej Szkoły @ktywnego Seniora zaprasza do udziału w wykładzie online: Rośliny ruderalne w mieście.

W trakcie zajęć uczestnikom zaprezentowane zostaną informacje na temat roślin zasiedlających podłoża zmienione przez człowieka, szczególnie środowiska miejskie np. budynki i ich sąsiedztwa, drogi i przydroża, tereny kolejowe, parkingi i place. Omówione zostaną ich właściwości i możliwe zastosowanie oraz ślady, które odcisnęły w literaturze i sztuce. Wskazane zostaną również źródła, dzięki którym można poszerzyć swoją wiedzę o tej grupie roślin, zarówno te dostępne w bibliotece, jak i te internetowe.

Zajęcia odbędą się online z wykorzystaniem programu Zoom.

Osoby biorące udział w spotkaniu powinny posiadać:

  1. dostęp i podstawową znajomość obsługi komputera i internetu,
  2. kamerę internetową, mikrofon oraz słuchawki; (mogą być wbudowane w laptopa),
  3. ważną kartę biblioteczną WBP w Krakowie.

Termin: 25 listopada 2020 r. (środa)
Godzina: 12.00–13.00
Zapisy:
Formularz zgłoszeniowy
Prowadząca:
Lidia Zając – kustosz Działu Udostępniania w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej. Absolwentka Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ogrodniczka amatorka, miłośniczka przyrody; szczególnym zainteresowaniem darzy rośliny dziko rosnące. Zwolenniczka ekologicznych ogrodów biodynamicznych. Z pasją śledzi zmieniające się podejście do miejskich przestrzeni zielonych.

Uwaga! Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o rejestrację. Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia przyjmujemy na bieżąco. Po zakończeniu rekrutacji na podany w formularzu rejestracyjnym adres e-mail zostanie wysłana informacja o przyjęciu zgłoszenia lub braku wolnych miejsc. Uczestnictwo w zajęciach oznacza akceptację Regulaminu Imprez w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie.

Zajęcia organizowane są w ramach projektu: „Historyczne ogrody w naszej pamięci i fotografii” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

 

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s