Warsztaty historyczno-genealogiczne | 9-2020

Warsztaty historyczno-genealogiczne | 9-2020

Warsztaty historyczno-genealogiczne | 9-2020

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie w ramach programu Szkoła @ktywnego Seniora zaprasza do udziału w warsztatach historyczno-genealogicznych.

W ramach 12 spotkań odbędą się warsztaty online (8 spotkań) i spacery po ogrodach zakonnych w Krakowie (4 spotkania). Przewiduje się również indywidualne konsultacje dla uczestników warsztatów. Warsztaty odbędą się online z wykorzystaniem programu Zoom.

Zakres tematyczny warsztatów:

  • teoria – ochrona oraz promocja dziedzictwa, interpretacja dziedzictwa, wolontariat seniorów na rzecz dziedzictwa w środowisku lokalnym, itp.
  • praktyka – przygotowanie i usystematyzowanie w wersji papierowej i elektronicznej materiałów (teksty, zdjęcia) zebranych przez seniorów podczas organizowanych w ramach Projektu tematycznych warsztatów, wycieczek edukacyjnych oraz wykładów; opracowanie z seniorami materiału do prezentacji multimedialnej oraz na stronę internetową Projektu i na wystawę fotografii. Poprowadzenie spacerów edukacyjnych po przyklasztornych ogrodach w Krakowie.

Osoby biorące udział w zajęciach powinny posiadać:

  1. dostęp i podstawową znajomość obsługi komputera i internetu,
  2. kamerę internetową, mikrofon oraz słuchawki; (mogą być wbudowane w laptopa),
  3. konto Google / Gmail, do którego potrafią się zalogować.
  4. ważną kartę biblioteczną WBP w Krakowie,
  5. wiek 60+.

Zajęcia rozpoczynają się w piątek 18 września 2020 r.
Terminy:
Warsztaty i spacery (piątki):
18, 25 września 2020 r.
2, 9, 16, 23, 30 października 2020 r.
6, 13, 20, 27 listopada 2020 r.
Godzina: 9.00–11.00
Konsultacje indywidualne (wybrane poniedziałki):
Godzina: 9.30–11.30
Zapisy:
Brak miejsc

Artur Karpacz – doktorant UJ, absolwent historii UJ i Ochrony Dóbr Kultury na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie, wieloletni uczestnik inwentaryzacji zabytków sztuki sakralnej w diecezji krakowskiej i pracownik archiwum Kościoła Polskiego św. Stanisława w Rzymie. Jego zainteresowania naukowe oscylują wokół sfragistyki i ikonografii, a także urbanistyki i architektury modernistycznej. Prywatnie posiadacz dwóch kotów, miłośnik kina i piłki nożnej. 

Emilia Karpacz  absolwentka historii UJ i Ochrony Dóbr Kultury na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie, wieloletnia uczestniczka inwentaryzacji zabytków sztuki sakralnej w diecezji krakowskiej i pracownik archiwum Kościoła Polskiego św. Stanisława w Rzymie. Jej zainteresowania naukowe oscylują wokół staropolskiej literatury panegirycznej i historii regionalnej. Pracuje jako redaktor w wydawnictwie Societas Vistulana oraz przy projekcie „Cyfrowe Archiwum Archidiecezji Krakowskiej”. 

Uwaga! Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o rejestrację. Liczba miejsc ograniczona. Pierwszeństwo mają członkowie sekcji tematycznych Szkoły @ktywnego Seniora. W pozostałym przypadku decyduje kolejność zgłoszeń. Po zakończeniu rekrutacji na podany w formularzu rejestracyjnym adres e-mail zostanie wysłana informacja o przyjęciu zgłoszenia lub braku wolnych miejsc. Uczestnictwo w zajęciach oznacza akceptację Regulaminu Imprez w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie.

Zajęcia organizowane są w ramach projektu: „Historyczne ogrody w naszej pamięci i fotografii” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

                               

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s