Wycieczka edukacyjna: synagoga Remuh w Krakowie | 26.03.2020

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie zaprasza do udziału w zwiedzaniu synagogi Remuh. Wycieczka jest organizowana w ramach cyklu PodróżujMY z S@S Sekcji Krajoznawczej Szkoły @ktywnego Seniora.

Synagoga Remuh (pierwotnie zwana Nową) to drugi najstarszy żydowski dom modlitwy w Krakowie, znajduje się na Kazimierzu w Krakowie przy ulicy Szerokiej 40. Jest obecnie jedną z dwóch czynnych synagog i jedyną, w której regularnie odbywają się nabożeństwa. Podczas zwiedzania uczestnicy dowiedzą się, jakie pełni funkcje, co wchodzi w skład jej wyposażenia, a także jak wygląda modlitwa.

Termin: 26 marca 2020
Godzina: 11.00
Miejsce spotkania:
ul. Szeroka 40 (przy ławeczce Karskiego)
Koszt:
10 zł / os.
Zapisy:
Formularz zgłoszeniowy

Dodatkowa informacja: mężczyźni podczas pobytu w synagodze muszą pozostawać w nakryciu głowy

Uwaga: Liczba miejsc ograniczona. Pierwszeństwo mają uczestnicy warsztatów Moje, twoje, nasze dziedzictwo… oraz członkowie Sekcji Tematycznych Szkoły @ktywnego Seniora. W  trakcie zwiedzania wykonywane będą zdjęcia w  celach dokumentacyjnych i  promocyjnych. Osoby biorące udział powinny posiadać ważną kartę biblioteczną WBP w  Krakowie – można ją uzyskać bezpłatnie na podstawie dokumentu tożsamości w  Punkcie Rejestracji Czytelników (parter, pok. nr 6) i Artetece WBP w  Krakowie. Uczestnictwo oznacza akceptację Regulaminu Imprez Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie.

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s