Wycieczka edukacyjna: Interaktywne Centrum Pszczelarstwa Apilandia i Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II | 23.04.2020

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie zaprasza do wzięcia udziału w całodziennej wycieczce edukacyjnej do Interaktywnego Centrum Pszczelarstwa Apilandia w Kleczy Dolnej k. Wadowic oraz do Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach. Wycieczka jest organizowana w ramach cyklu PodróżujMY z S@S Sekcji Krajoznawczej Szkoły @ktywnego Seniora.

Miejsce spotkania: Wojewódzka Biblioteka Publiczna, ul. Rajska 1
Termin: 23 kwietnia 2020 (czwartek)
Godzina: 7.20
Koszt:  42 zł / os., (bilet wstępu, przewodnik i warsztaty w Apilandii oraz zwiedzanie Domu Jana Pawła II w Wadowicach z przewodnikiem),  transport bezpłatny (sfinansowany ze środków WBP w Krakowie)
Powrót: ok. godz. 18.30
Zgłoszenia: Lista rezerwowa

Program wycieczki:

godz. 9.00-12.00

Interaktywne Centrum Pszczelarstwa Apilandia

Podczas zwiedzania zostanie omówione życie pszczół i zawód pszczelarza. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w warsztatach pielęgnacyjnych o użyciu miodu w kosmetykach, a także będzie możliwość wykonywania indywidualnych zabiegów w ramach tzw. Mini SPA. Na terenie Centrum znajduje się sklep oraz kawiarnia, gdzie będzie można napić się kawy, zjeść coś słodkiego i kupić wyroby, pamiątki i książki związane z pszczelarstwem.

godz. 13.30-14.45

Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach

Zwiedzanie z przewodnikiem multimedialnej wystawy narracyjnej, która nie tylko pozwala poznać lub odkryć na nowo życie, działalność i nauczanie Człowieka, który zmienił oblicze współczesnego świata, ale też zabiera zwiedzających w podróż w czasie, dotykając najnowszej historii Polski.

godz. 15.00-16.30

W drodze powrotnej przewidziane jest spacer po Wadowicach.  Czas wolny: obiad (?) w Wadowicach lub w Kalwarii Zebrzydowskiej. 

Uwaga! Liczba miejsc ograniczona. Pierwszeństwo mają uczestnicy warsztatów Moje, twoje, nasze dziedzictwo… oraz członkowie Sekcji Tematycznych Szkoły @ktywnego Seniora.W trakcie wycieczki wykonywane będą zdjęcia w celach dokumentacyjnych i promocyjnych. Uczestnictwo w wycieczce oznacza akceptację Regulaminu Imprez Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie.

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s