Wycieczka edukacyjna: wizyta w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Krakowie | 5.12.2019

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie zaprasza do udziału w wycieczce do Parafii Ewangelicko-Augsburskiej p.w. św. Marcina w Krakowie. Wycieczka jest organizowana w ramach cyklu PodróżujMY z S@S Sekcji Krajoznawczej Szkoły @ktywnego Seniora.

Parafia istnieje od 1557 roku, obecnie liczy 460 osób. Od 1570 roku, na mocy Unii Sandomierskiej (pierwszej inicjatywy ekumenicznej), łączy dwie konfesje: ewangelicko-augsburską i ewangelicko-reformowaną. Parafia na przestrzeni kilkuset lat zmieniała swą lokalizację. Od 1816 roku mieści się przy ul. Grodzkiej 58 w kościele św. Marcina w Krakowie.

Termin: 5.12.2019 (czwartek)
Godzina:  11.00-13.00
Miejsce spotkania: wejście do Kościoła św. Marcina w Krakowie, ul. Grodzka 58
Opłata: opłata przewodnicka wraz z broszurą o historii ewangelików krakowskich (ok.10 zł w zależności od wielkości grupy).
Dojazd we własnym zakresie.

Zgłoszenia: Brak miejsc.

Uwaga! Liczba miejsc ograniczona. W  trakcie spaceru wykonywane będą zdjęcia w  celach dokumentacyjnych i  promocyjnych. Osoby biorące udział powinny posiadać ważną kartę biblioteczną WBP w  Krakowie – można ją uzyskać bezpłatnie na podstawie dokumentu tożsamości w  Punkcie Rejestracji Czytelników (parter, pok. nr 6) i Artetece WBP w  Krakowie. Uczestnictwo oznacza akceptację Regulaminu Imprez Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie.

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s