Senior na wakacjach w Bibliotece | 9-2019

Senior na wakacjach w Bibliotece | 9-2019

Senior na wakacjach w Bibliotece | 9-2019

Czy letni czas spędzony przed komputerem można nazwać aktywnym? Oczywiście! Udowadniają to seniorzy biorący udział w szkoleniach komputerowych organizowanych przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Krakowie w ramach programu Szkoła @ktywnego Seniora.

Trzy, wakacyjne miesiące upłynęły naszym uczestnikom pod znakiem myszki, klawiatury i ekranu komputera (lub smartfona), co wcale nie można nazwać czasem straconym! Uczęszczając na kursy seniorzy poznali dysk Google tworząc dokumenty tekstowe, arkusze kalkulacyjne oraz prezentacje multimedialne. Założyli własne konta w mediach społecznościowych na Facebooku i Instagramie włączając się w cyfrową społeczność oraz komunikując z innymi użytkownikami za pomocą Gmaila lub Messengera. Nie straszne już seniorom rezerwowanie noclegów czy kupowanie biletów online, na platformie WordPress prężnie rozwijają się blogi internetowe regularnie ubogacane przez nich wpisami.

Uczestnicy mogli również wykazać się swoją kreatywnością podczas obróbki zdjęć i tworzenia kolaży, pocztówek, zaproszeń oraz albumów. Niektórzy dopiero zaczęli swoją przygodę z komputerem, smartfonem lub czytnikiem książek elektronicznych ucząc się ich obsługi od podstaw. Swoim zapałem i zaangażowaniem udowodnili, że na poszerzanie własnej wiedzy oraz umiejętności nigdy nie jest za późno!

Wszystko to przy wsparciu platformy edukacyjne – kursy.rajska.info, której celem jest zachęcenie do samokształcenia, możliwość utrwalenia nabytej wiedzy, a także wymiana doświadczeń on-line z innymi kursantami oraz prowadzącymi szkolenia.

Szkolenia odbywały się w czerwcu, lipcu i sierpniu, wzięło w nich udział około 50 uczestników. Każdy z dziewięciu kursów obejmował tematem inną dziedzinę związaną z korzystaniem z komputera, urządzeń mobilnych oraz internetu. Zajęcia były prowadzone przez praktykantów, stażystów i pracowników Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie. Następne edycje szkoleń komputerowych dla seniorów już niebawem, a my zapraszamy na Rajską!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s