Wycieczka edukacyjna: Muzeum i krużganki klasztoru oo. Karmelitów na Piasku w Krakowie | 26.09.2019

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie zaprasza do udziału w wycieczce edukacyjnej do klasztoru oo. Karmelitów na Piasku w Krakowie. Wycieczka jest organizowana w ramach cyklu PodróżujMY z S@S Sekcji Krajoznawczej Szkoły @ktywnego Seniora.

Krakowski księgozbiór to najstarsza karmelitańska biblioteka w Polsce. Jej początki sięgają XV wieku. Przenoszona i ukrywana w czasie kataklizmów i wojen zdołała przetrwać w praktycznie niezmienionym kształcie do dzisiaj. Główny księgozbiór znajduje się obecnie na terenie klasztornej klauzury i nie jest publicznie dostępny (dzieła są udostępniane jedynie badaczom). Dzięki uprzejmości klasztoru oo. Karmelitów w  Krakowie na Piasku, uczestnicy organizowanej wycieczki S@S, będą mogli zobaczyć ten wyjątkowy skarb dziedzictwa kultury materialnej.

Termin: 26 września 2019 r. (czwartek).
Godzina: 11.00-12.30.
Miejsce spotkania: przed furtą (drzwi na lewo od wejścia do kościoła; ul. Karmelicka 19, Kraków).
Bilet wstępu: bezpłatnie (istnieje możliwość przekazania dowolnej darowizny na  utrzymanie muzeum i  biblioteki).
Przewodnik: dr Szymon Sułecki – wybitny znawca dziejów książki rękopiśmiennej i  drukowanej, archiwista, opiekun muzeum Klasztoru oo. Karmelitów w  Krakowie na Piasku, konsultant merytoryczny Muzeum Okręgowego w  Nowym Sączu.
Dojazd we własnym zakresie.

Zgłoszenia: Brak miejsc.

Uwaga! Liczba miejsc ograniczona. W  trakcie wycieczki wykonywane będą zdjęcia w  celach dokumentacyjnych i  promocyjnych. Osoby biorące udział w  wykładzie powinny posiadać ważną kartę biblioteczną WBP w  Krakowie – można ją uzyskać bezpłatnie na podstawie dokumentu tożsamości w  Punkcie Rejestracji Czytelników (parter, pok. nr 6) i Artetece WBP w  Krakowie. Uczestnictwo w  wycieczce oznacza akceptację Regulaminu Imprez Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s