Wycieczka edukacyjna: Apteka pod Orłem | 21.03.2019

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie zaprasza do udziału w wycieczce edukacyjnej do Apteki Pod Orłem. Mieści się ona na terenie dawnego getta i upamiętnia Holokaust krakowskich Żydów oraz postać Tadeusza Pankiewicza, jedynego Polaka mieszkającego na tym terenie w czasie okupacji, Sprawiedliwego Wśród Narodów Świata. Wycieczka jest organizowana w ramach cyklu PodróżujMY z S@S Sekcji Krajoznawczej Szkoły @ktywnego Seniora.

Apteka liczy sobie niemal sto lat. Od 1909 r. jej właścicielem był Józef Pankiewicz, a po nim jego syn Tadeusz, który prowadził ją od 1933 r. Od 1944 roku Apteka stała się miejscem spotkań żydowskich intelektualistów, naukowców i artystów przebywających w getcie. Była ambasadą udzielającą schronienia w czasie deportacji, przekazując wiadomości czy pakunki na zewnątrz i wewnątrz getta. Apteka pod Orłem prowadzona jest przez Muzeum Historyczne Miasta Krakowa.

Miejsce spotkania: Apteka pod Orłem (Plac Bohaterów Getta 18, Kraków)
Termin: 21 marca 2019 r. (czwartek)
Godzina: 11.15 -13.00
Opłaty: ok. 5 zł/osoba (lekcja muzealna z pracownikiem Apteki; cena uzależniona od liczby uczestników)
Zgłoszenia: Brak miejsc

Uwaga! Liczba miejsc ograniczona. W trakcie wycieczki wykonywane będą zdjęcia w celach dokumentacyjnych i promocyjnych. Uczestnictwo w wycieczce oznacza akceptację Regulaminu Imprez Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie.

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s