Wycieczka edukacyjna: Muzeum Farmacji CMUJ w Krakowie | 7.03.2019

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie zaprasza do udziału w wycieczce edukacyjnej do Muzeum Farmacji, mieszczącego się w zabytkowej kamienicy przy ul. Floriańskiej 25 w Krakowie. Wycieczka jest organizowana w ramach cyklu PodróżujMY z S@S Sekcji Krajoznawczej Szkoły @ktywnego Seniora.

Zgromadzone eksponaty obrazują historię aptekarstwa od wieków średnich po czasy współczesne. Są wśród nich naczynia apteczne, w tym okazały zbiór majoliki z różnych europejskich manufaktur, moździerze różnych wielkości i kształtów, sprzęt laboratoryjny, surowce lecznicze, pamiątki po wybitnych farmaceutach, kolekcja filatelistyczna dotycząca historii farmacji.
Odtworzono także wnętrze XVIII-wiecznej apteki i inne pomieszczenia, takie jak laboratorium apteczne, piwnica z beczkami i butelkami na wina lecznicze. Są tu także meble pochodzące z dawnych aptek klasztornych. Jedna z sal poświęcona jest Ignacemu Łukasiewiczowi – farmaceucie, twórcy przemysłu naftowego.

Miejsce spotkania: Muzeum Farmacji CMUJ (ul. Floriańska 25, Kraków).
Termin: 7 marca 2019 r. (czwartek)
Godzina: 11.00-13.00.
Bilet wstępu: 12 zł / osoba (bilet + usługa przewodnicka)
Zgłoszenia: Formularz zgłoszeniowy

Uwaga! Liczba miejsc ograniczona. W trakcie wycieczki wykonywane będą zdjęcia w celach dokumentacyjnych i promocyjnych. Uczestnictwo w wycieczce oznacza akceptację Regulaminu Imprez Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s