Koncert Zespołu S@S: Dla nich szumiały wierzby… | 20.11.2018

Koncert Zespołu S@S: „Dla nich szumiały wierzby…” | 20.11.2018

Koncert Zespołu S@S: „Dla nich szumiały wierzby…” | 20.11.2018

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie zaprasza wszystkich chętnych na koncert Zespołu S@S pt. „Dla nich szumiały wierzby…” w setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

„Dla nich szumiały wierzby…” to słowno-muzyczny spektakl oparty między innymi na fragmentach wierszy Leopolda Staffa, Tadeusza Różewicza i Edwarda Słońskiego. Nie zabraknie w nim również odniesień do tematu niepodległości w postaci interesującego włączenia utworów współczesnych twórców. W spektaklu zostaną wykorzystane fragmenty pamiętników Powstańców Warszawskich oraz pieśni z Powstania. Zawarte w inscenizacji pieśni obozowe i wojskowe podkreślą tematyczny charakter koncertu.

Dopełnieniem występu będzie spotkanie z Adamem Woźniczką — pasjonatem historii, kolekcjonerem militariów — który przybliży sylwetkę pochodzącego z Małopolski, generała Józefa Hallera i jego rodziny.

Termin: 20 listopada 2018 (wtorek)
Godzina: 16.30
Miejsce: Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie (ul. Rajska 1), sala 245 (II piętro)

Wstęp wolny! Zapraszamy.
Osoby biorące udział w wydarzeniu powinny posiadać ważną kartę biblioteczną WBP w Krakowie — można ją uzyskać bezpłatnie na podstawie dokumentu tożsamości w Punkcie Rejestracji Czytelników (parter, pok. nr 6) i Artetece WBP w Krakowie. W trakcie wydarzenia wykonywane będą zdjęcia w celach dokumentacyjnych i promocyjnych. Uczestnictwo w wydarzeniu oznacza akceptację Regulaminu Imprez Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s