Wycieczka edukacyjna: Muzeum Historii Fotografii w Krakowie | 8.11.2018

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie zaprasza do udziału w lekcji muzealnej pt. Fotoreportaż – cechy charakterystyczne, która odbędzie się w Muzeum Fotografii im. Walerego Rzewuskiego na Woli Justowskiej w Krakowie. Wycieczka jest organizowana w ramach cyklu PodróżujMY z S@S Sekcji Krajoznawczej Szkoły @ktywnego Seniora.

Termin: 8 listopada 2018 r. (czwartek)
Godzina: 11.00-12.30.
Miejsce spotkania: Muzeum Historii Fotografii im. Walerego Rzewuskiego w Krakowie (przed kasą), ul. Królowej Jadwigi 220, 30-216 Kraków
Dojazd we własnym zakresie
Opłaty:
Koszt warsztatów:  75 zł dla całej grupy. Koszt jednostkowy uzależniony od liczby osób. Grupa może liczyć od 10 do 25 osób, więc cena/osoba waha się  od 3 zł do maks. 8 zł. Za dodatkową opłatą istnieje możliwość zwiedzania wystaw Muzeum Fotografii. Bilety wstępu określa cennik. Emerytom, za okazaniem legitymacji, przysługuje bilet ulgowy, a dla posiadaczy Karty Krakowskiej, kolejne 20% zniżki.

Zgłoszenia: Brak miejsc

Podczas spotkania zostanie omówiony fotoreportaż, jako gatunek fotografii, posiadający własną specyfikę, historię i mistrzów oraz przedstawione zostaną sposoby tworzenia informacji za pomocą  pojedynczych zdjęć lub zestawów. Przykłady zilustrują wpływ na odbiorcę obrazów.

Pokazane zostaną znajdujące się w kolekcji Muzeum znakomite zdjęcia grupy polskich fotoreporterów z przełomu lat 70. i 80., między innymi Sławka  Biegańskiego, Anny Musiałówny, Macieja Osieckiego, Krzysztofa Paweli. Ich zdjęcia są nie tylko najlepszymi przykładami dziennikarstwa fotograficznego, ale również obrazem polskiej rzeczywistości w czasach schyłku PRL-u, stanu  wojennego i ruchów społecznych.
Muzeum gromadzi eksponaty z dziedziny fotografii, jej historii i techniki oraz sztuki fotograficznej. Jest ważnym ośrodkiem inspiracji oraz centrum dobrych praktyk.

Uwaga: Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia przyjmujemy na bieżąco, poprzez formularz zapisu. W trakcie warsztatów wykonywane będą zdjęcia w celach dokumentacyjnych i promocyjnych. Uczestnictwo w warsztatach oznacza akceptację Regulaminu Imprez Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie.

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s