Wycieczka edukacyjna: klasztor oo. Kamedułów na Bielanach – relacja | 09-07-2017

9 lipca 2017 roku Sekcja Krajoznawcza Szkoły @ktywnego Seniora zorganizowała wycieczkę do klasztoru oo. Kamedułów na Bielanach w Krakowie.

Zgodnie z regułą eremitów, na terenie klasztoru obowiązuje cisza i zakaz prowadzenia rozmów z zakonnikami. Jedynie obecna na furcie wolontariuszka przekazała podstawowe informacje na temat zabudowań i możliwości zwiedzania obiektów.

Podczas wycieczki pani MARIA KAŁUŻA, członek Sekcji Krajoznawczej S@S i rodowita mieszkanka Bielan, przedstawiła historię Srebrnej Góry, klasztoru i przyległej winnicy. Informacje te zostały częściowo zawarte w jednym z artykułów publikacji „Razem lepiej”, wydanej w 2013 roku przez członków S@S w ramach międzynarodowego projektu SUSCOM.

Część osób zostało na Mszy św., której oprawę muzyczną przygotowała oazowa młodzież z Katowic.

Grupa ok. 20 osób, przy pięknej pogodzie, interesująco spędziła swój wolny czas. Dzień był też wyjątkowy z racji możliwości wstępu kobiet do eremu

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie tej bardzo ciekawej edukacyjnej wycieczki, a Pani ANNIE STRZEBOŃSKIEJ za przygotowanie relacji (do pobrania poniżej)

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z niedzielnego spotkania

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s